• KOSGEB Girişimcilik Destek Programı...
  Kendi işini kurmak isteyen, ticaret hayatına atılmak isteyen , yeni bir gelir kapısı sağlamak isteyen...
  6736 SAYILI YAPILANDIRMA KANUNU
  Bilindiği üzere,19/08/2016 tarih ve 29806 sayılı Kanun ile yürürlüğe giren 6736 sayılı bazı alacaklar yeniden...
 • E-Tebligat uygulaması
  E-Tebligat uygulaması 01 Ocak 2016 tarihinde başlayacaktır....
  Ne Nerede Eğitim ve Tanıtım Videomuz
  Esnaf ve Sanatkarlarımızın bilgilerini, hizmetlerini ve ürünlerini müşteri kitlesine daha detaylı...
 • Yıldız Genç Büyük Bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası
  Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar odası Sporu ve Çeşme tanıtımını desteklemeye devam ediyor!...
 • 9'ncu Travel Turkey İzmir, turizm fuarında Çeşme
  9'ncu Travel Turkey İzmir, turizm fuarında Çeşme standı yoğun ilgi gördü. Çeşme Belediyesi, Çeşme Esnaf ve...
 • TAPDK belgeleri ücretleri belli oldu
  Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu'nca, 2016 yılına ait satış belgesi ücretleri belirlendi. 2016 yılı...
 • Yılın En İyi Lisesi
  Yılın En İyi Lisesi Jüri Özel Ödülünü almaya hak kazanan öğrenciler ÇESO başkani Osman KÖFÜNCÜ'ye ziyarette...

 
Başkanın Mesajı.....................
Yönetim Kurulu........................
Denetim Kurulu.......................
Personelimiz...........................
Çeşme Otelleri............................
Bu kardeşlik bitmez

 Çeşme Esnaf Odası ile Sakız Adası Kiralık Odalar ve Pansiyoncular Derneği’nin 3 yıl önce başlattığı kardeşleştirme ve işbirliği projesi, güçlenerek sürüyor. Geçtiğimiz hafta sonu Sakız’da bir araya gelen butik otel ve pansiyon işletmecileri, başarılı işbirliğinin sürmesi konusunda yeniden kucaklaştı.

Çeşme Esnaf Odası, bünyesinde faaliyet gösteren butik otel ve pansiyon işletmecileri ile birlikte Sakız Adası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada Sakız Adası Kiralık Odalar ve Pansiyoncular Derneği’nin konuğu olan işletmeciler, Yunanlı meslektaşları ile işbirliği olanaklarını görüşme fırsatı buldular. Yaklaşık 40 kişilik heyeti konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Sakız Adası Kiralık Odalar ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Dimitris Kytrilakis, heyet onuruna Porto Castello Restoran’dan verilen yemekte yaptığı konuşmada, “Çeşme Esnaf Odası ile 2012’de imzaladığımız protokol ile kardeş odalar olduk. 3 yıl önce başlayan bu ilişkimiz giderek olgunlaştı. Aileler arası görüşme seviyesine ulaştı. Bizler ailece kardeş olduk. Bu işbirliğinin ilerlemesinde destek olan kendi üyelerimize, Sakız Ticaret Odası’na ve Çeşme Esnaf Odası yönetim kurulu ve üyelerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 


 

 

Osman Köfüncü-Dimitris Kytrilakis

HEDEF EKONOMİK KALKINMA

Çeşme Esnaf Odası Başkanı Osman Köfüncü de, yönetim ve denetim kurulu, oda personeli ve üyeleriyle Sakız’da olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, bundan sonraki süreçte 3 yıl önce başlayan işbirliğini her iki tarafı da mutlu edecek bir ekonomik kalkınma modeline dönüştürmek istediklerini söyledi. 3 yıl önce “İki ülke bir tatil” diyerek yola çıktıklarını hatırlatan Köfüncü, “Bu işbirliği gerek Sakız, gerekse Çeşme’ye sosyal ve ekonomik olarak katkı koymaya devam edecek. Bundan sonraki süreçte bu birliktelik kapsamında ekonomik kalkınmaya yönelik  projeler üreteceğiz. Bence bu işbirliği protokolünü 15-20 yıl önce başlatmış olsaydık bugün Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilebilirdik. İki yakanın dostluğuna ve kardeşliğine katkı koyan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  Köfüncü konuşmasının sonunda Sakız Adası Kiralık Odalar ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Dimitris Kytrilakis, Sakız Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Vasilis Pappas’a ve Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu Temsilcisi Yoanna Hacisamuyiloğlu’na birer armağan verdi. Geceye AB Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı’ndan uzman Remzi Korukluoğlu da katıldı.

Çeşme Esnaf ve Sanatkarları Haberi